Pomysły na prezent dla młodej mamy

 

Nadchodzi czas Świąt Bożego Narodzenia. Kojarzymy go z czasem radości, wspólnego świętowania, ale i refleksji – co podarować bliskim. Wśród Waszych bliskich są kobiety, które od niedawna mogą cieszyć się byciem MAMĄ?  Zastanawiasz się co takiej świeżo upieczonej mamie podarować?   

Przygotowałam tutaj pomysły na prezent dla młodej mamy, które można przygotować w każdej chwili i podarować nie tylko z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Kochani, kiedy się zostaje mamą, zwłaszcza ten pierwszy raz, ma się wrażenie, że czas gdzieś wycieka i doba ma przez to mniej niż 24 godziny. Przecież do tej pory nie było problemów z zarządzaniem czasem. I większość z zaplanowanych działań dochodziło do skutku. Pojawienie się dziecka w naszym życiu praktycznie wywraca świat do góry nogami. Nie chodzi mi wcale o to, że to coś złego – nie. Raczej coś niesamowitego jest w tym, że ta mała, bezbronna istota staje się centrum naszego świata. Wszystko robimy tak, by to właśnie temu małemu człowiekowi było jak najlepiej, zapominając czasem o swoich potrzebach.

Najważniejszy prezent, chociaż niematerialny i zdecydowanie nie do kupienia to…

Przygotuj obiad z deserem i umów się na spotkanie. Gdy odwiedzisz młodą mamę i samodzielnie odgrzejesz, podasz obiad, deser 🙂  a potem wszystko sprzątniesz – sukces gwarantowany. Pomimo że jedzenie zniknie w mgnieniu oka, to w pamięci mamy pozostanie miłe wspomnienie wspólnie spędzonego czasu i poczucia troski o nią.

Podaruj młodej mamie karnet na wizytę w SPA, u kosmetyczki, czy na zakup ubrań oraz swój czas, który spędzisz opiekując się dzieckiem. Taki prezent sprawdzi się nawet jeśli dziecko jest bardzo wymagające i płacze już po pół minuty nieobecności mamy. Przecież możecie razem wybrać się na zakupy czy do salonu piękności, a mama nie będzie się denerwować co tam z maluchem się dzieje.

Zajmij się dzieckiem, a młodą mamę wyślij na spacer, drzemkę, kąpiel, bądź czytanie książki. Niech wie, że dzięki Tobie może liczyć na kwadrans w spokoju.  

Podaruj po prostu trochę swojego czasuPrezenty

Chcesz wiedzieć czym obdarować młodą mamę?

Z chwilą narodzin dziecka otoczenie zmienia nastawienie. Przez ciążowe miesiące wiele uwagi bliskich skupia się na kobiecie. Pojawiają się również komentarze dotyczące wyglądu, aktywności zawodowej, ruchu, żywności i tak dalej… Nie zawsze pochlebne, ale nie to jest problemem. Kobiecie, która swoje dziecko nosi jeszcze pod sercem mówi się, co powinna i czego nie powinna robić. Sama takie rady słyszałam i wiele mi z nich pomogło przygotować się na kolejne etapy macierzyństwa. Ale dowiedziałam się tego z czasem. Natomiast otrzymując rady, słyszałam MUSISZ to i to, przeplatane NIE MOŻESZ tego i tamtego. Do czego zmierzam? 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ciągłe krytykowanie jest zwyczajnie irytujące, a zwłaszcza młodej mamie nie potrzeba moralizatorstwa. Ta kobieta stara się ze wszystkich sił postępować jak najlepiej. Troszczy się o dziecko/dzieci, męża, a także dba o dom, ale nie oszukujmy się – nie jest cyborgiem i może czasem nie dawać rady ze wszystkim. Trochę ciepła, miłe słowa, okazanie pomocy może przynieść tyle dobra, że na pewno wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej.

Każdej mamie i to każdego dnia możesz podarować swój CZAS i DOBRE SŁOWO.

 

One Comment Add yours

  1. Izabella Gaudyńska napisał(a):

    Przepis na prezent idealny. Przez chwilę, zanim zaczęłam czytać bałam się, że to będę prezenty dopasowane do dziecka, albo do nowej roli, w której znalazła się kobieta. Nie wiem, coś typu chusta do noszenia dziecka, czy coś. Miło mnie zaskoczyłaś. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *