Kiedy słońce wróci na Podlasie?

Wciąż ten ponury listopad. Pomimo, że kilka dni chmury nie przesłaniały słońca, to nikt o tym już nie pamięta.

 

Czy tylko na niebie świeci słońce?

Dobre samopoczucie, to przecież nie tylko słoneczna aura, a przede wszystkim pogoda ducha. Co zrobić, żeby było jaśniej? Usłyszałam kiedyś taką radę:

 

Żeby było jaśniej trzeba umyć okna!

 

Coś w tym jest dosłownie i nie tylko. Pomyślałam sobie, że za dużo wszystkiego na raz może zaciemniać obraz sytuacji. Przytłacza nas nadmiar obowiązków z każdej strony, zwłaszcza tych z terminem na wczoraj.

Odpuść sobie!

 

Wciąż się tego uczę, że czasami warto coś odpuścić, że trzeba mierzyć siły na zamiary i brać poprawkę na okoliczności. Gdy przez dwa dni z rzędu udało się tyle zrobić, to już pełna nadziei planuję dzień trzeci. Jutro więc w końcu wyjdę na prostą i potem już będzie tylko na bieżąco. Prasowanie, gotowanie, sprzątanie. Może nawet zadzwonię do Siostry i zdołam upiec ciasto…

Jutro!

 

Kolejny dzień jednak przynosi rozczarowanie, bo dzieci – jakby wiedząc co matka w głowie nosi – nagle źle się czują. To brzuch, to paluszek, czy zaginiona zabawka doprowadza je do szału, a wraz z nimi mnie coś strzela.

Ale jeszcze jutro jest dzień! JUTRO to najbardziej zajęty dzień. Tylko, że Jutro nigdy nie przychodzi; ponieważ Jutro zawsze jest jutro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *